Борисов ще прави алтернативен кабинет с нови кадри
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов разгласи, че се готви алтернатива на настоящето ръководство с нови фрагменти. Това се случи в Кюстендил, където герберският лидер е на среща във връзка най-прясното начинание на партията - национална академия " Новите мозъци ".
В началото на изказването Борисов изясни, че предстоят обиколки из страната в търсене нови лица, които да влязат в партията и в последна сметка да се стигне до " алтеративно държавно управление с нови хора ". За всеки " министерски пост " в различния кабинет ще се конкурират по двама-трима представители на партията. Той изясни, че концепцията е в вероятност ГЕРБ още веднъж да станат управляващи.
Борисов употребява разногласията към бюджета на " Прогресивна България ", с цел да изтъкне триумфите си от времето, когато беше кмет на София. " Нямах нито един общински консултант, от 61- нито един и одобрявах консервативни бюджети, гласувани от всички. Два пъти за пет години ", сподели Борисов. След това посочи, че по време на първото държавно управление на ГЕРБ през 2009 година, цяла Европа е говорила за финансовата дисциплинираност на България. " До ден сегашен ми напомняте за постната пица на Дянков, само че ние не се оправдавахме, а правехме това, което би трябвало ", сподели Борисов. Той добави, че от първенец по финансова дисциплинираност и асимилиране на еврофондове, в този момент страната още в първия месец на новото ръководство е влезнала в наказателна процедура по свръхдефицит. " Когато ние бяхме в това състояние, направихме по този начин, че първата година да затегнем коланите, да почистим дефицитите и да излезем на остатък. Това го направихме в най-тежката финансова и икономическа рецесия в света, гръцката криза, когато банкрутираха страни. През еврофондовете съумях да обезщетявам и страната да върви нагоре ", сподели Борисов. И добави, че по време на държавните управления на ГЕРБ България сполучливо се е справила и с мигрантската рецесия, и с коронавирус рецесията.
Борисов остро нападна поведението на служебните министри и министър председатели от близкото минало – Гълъб Донев, Иван Шишков и Иван Демерджиев. По думите му те имат натрупан опит от предходни държавни управления, само че " се държат като че ли през днешния ден са се родили ". И ги укори, че не престават да работят като част от президентската институция, която единствено подлага на критика и търси оправдания. Той обърна внимание и на ролята на началника на кабинета на премиера Румен Радев Николай Копринков, като съобщи, че сега той реди структурите на " Прогресивна България " " както би трябвало ". Борисов съпостави този развой с обновяването в личната си партия: " Ние вършим същото - ГЕРБ гради нова партия с опита на старите и дързновението на новите ни сътрудници, с цел да може, когато пристигна време да управляваме, нашите министри да не се оправдават ".
По мотив първия митинг против кабинета на Радев, който се организира през вчерашния ден, Борисов съобщи, че партията му не разчита на сходни дейности за политически резултат, както и че в случай че държавното управление падне и има нови избори, резултатът ще е подобен, тъй като партиите не са подготвени.
В началото на изказването Борисов изясни, че предстоят обиколки из страната в търсене нови лица, които да влязат в партията и в последна сметка да се стигне до " алтеративно държавно управление с нови хора ". За всеки " министерски пост " в различния кабинет ще се конкурират по двама-трима представители на партията. Той изясни, че концепцията е в вероятност ГЕРБ още веднъж да станат управляващи.
Борисов употребява разногласията към бюджета на " Прогресивна България ", с цел да изтъкне триумфите си от времето, когато беше кмет на София. " Нямах нито един общински консултант, от 61- нито един и одобрявах консервативни бюджети, гласувани от всички. Два пъти за пет години ", сподели Борисов. След това посочи, че по време на първото държавно управление на ГЕРБ през 2009 година, цяла Европа е говорила за финансовата дисциплинираност на България. " До ден сегашен ми напомняте за постната пица на Дянков, само че ние не се оправдавахме, а правехме това, което би трябвало ", сподели Борисов. Той добави, че от първенец по финансова дисциплинираност и асимилиране на еврофондове, в този момент страната още в първия месец на новото ръководство е влезнала в наказателна процедура по свръхдефицит. " Когато ние бяхме в това състояние, направихме по този начин, че първата година да затегнем коланите, да почистим дефицитите и да излезем на остатък. Това го направихме в най-тежката финансова и икономическа рецесия в света, гръцката криза, когато банкрутираха страни. През еврофондовете съумях да обезщетявам и страната да върви нагоре ", сподели Борисов. И добави, че по време на държавните управления на ГЕРБ България сполучливо се е справила и с мигрантската рецесия, и с коронавирус рецесията.
Борисов остро нападна поведението на служебните министри и министър председатели от близкото минало – Гълъб Донев, Иван Шишков и Иван Демерджиев. По думите му те имат натрупан опит от предходни държавни управления, само че " се държат като че ли през днешния ден са се родили ". И ги укори, че не престават да работят като част от президентската институция, която единствено подлага на критика и търси оправдания. Той обърна внимание и на ролята на началника на кабинета на премиера Румен Радев Николай Копринков, като съобщи, че сега той реди структурите на " Прогресивна България " " както би трябвало ". Борисов съпостави този развой с обновяването в личната си партия: " Ние вършим същото - ГЕРБ гради нова партия с опита на старите и дързновението на новите ни сътрудници, с цел да може, когато пристигна време да управляваме, нашите министри да не се оправдават ".
По мотив първия митинг против кабинета на Радев, който се организира през вчерашния ден, Борисов съобщи, че партията му не разчита на сходни дейности за политически резултат, както и че в случай че държавното управление падне и има нови избори, резултатът ще е подобен, тъй като партиите не са подготвени.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




